MENU
Advertentie
Advertentie
tijdsduur
organisatie
KOH
kosten
basistarief
Onbekend
informatie
gebied:
Somatiek
ICPC:
-
sponsoring
Onbekend
accreditatie
accreditatie
3
punten
locatie
Fatih Moskee
Eindhoven
overig
24
Sep
2024
Diabetes in verschillende culturen
Deze bijeenkomst is reeds geweest
Wilt u toekomstige nascholingen vinden:
Van aanbieder:
KOH
In de omgeving:
Eindhoven

Welke betekenis heeft ‘ziek zijn’ in verschillende culturen? Wat zijn risicovolle gewoontes? En met welke voedingsgewoontes kunt u rekening houden om iemand te helpen therapiegetrouw te zijn? Welke hulpmiddelen passen bij de doelgroep? Wat is het belangrijkste advies bij diabetes tijdens de ramadan en hoe kun je de patiënt hierin goed en tijdig begeleiden?

Wanneer diabetespatiënten met een migratieachtergrond een zorgverlener bezoeken, blijkt dat zij de leefregels met regelmaat niet begrijpen of opvolgen. De patiënt weet vaak niet dat diabetes een chronische ziekte is die structureel medicijngebruik vereist en waarbij een aangepaste leefstijl hoort. De zorgverlener is meestal onvoldoende op de hoogte van de karakteristieken en gebruiken in relatie tot diabetes van de Turkse, Marokkaanse en Surinaams/Hindoestaanse doelgroep.

Inzicht krijgen in de verschillen tussen cultuur en religie is daarom van groot belang voor de behandeling van en voorlichting over diabetes. De trainers van Stichting Voorlichters Gezondheid en internist Sjaam Jainandunsing (Anna Ziekenhuis) geven u praktische handvatten en eyeopeners die direct toepasbaar zijn.

Hebt u suggesties voor het verbeteren van deze pagina of algemene op- of aanmerkingen met betrekking tot onze website? Laat het ons hier weten!